Northwestern A Divisional - 2008

Northwestern A Divisional
Whitefish, MT
Friday, May 16 - Saturday, May 17, 2008

Northwestern A Divisional Championships Day 1

Girls 1600 Meters

1. Lauren Kuennen, 12 Whitefish 5:18.6 (splits: 1:16, 1:22, 1:27, 1:13)
2. Kayla Carlson, 10 Bigfork 5:19 ish
3. Stella Holt, 9 Whitefish 5:34.1 (splits: 1:16, 1:23, 1:29, 1:26)
4. Bailey Eaton, 9 Whitefish 5:36.4 (splits: 1:17, 1:23, 1:29, 1:27)
5. Clare Miller, 12 Whitefish 5:42.4 (splits: 1:17, 1:24, 1:31, 1:30)
6. Ashli Fairbank, 10 Col Falls 5:49 ish
7. Jessica Sagen, 9 Whitefish 5:52.8 (splits: 1:17, 1:25, 1:37, 1:33)

Boys 1600 Meters

1. Drew Coco, 11 Whitefish 4:22.8 (splits: 1:01, 1:06, 1:09, 1:06)
8. Patrick McGunagle, 11 Whitefish 4:55.2 (splits: 1:09, 1:14, 1:17, 1:15)
10.Byron Bard, 12 Whitefish 4:58.7 (splits: 1:10, 1:14, 1:18, 1:16)
12.Dylan Rice, 12 Whitefish 5:05.5 (splits: 1:11, 1:15, 1:21, 1:18-)
. Baxter Graham, 9 Whitefish 5:20.3 (splits: 1:11, 1:19, 1:27, 1:23)

Girls 400 Meters

3. Lauren Kuennen, 12 Whitefish 59.8
6. Carly Schwickert, 9 Whitefish 1:02.1

Boys 400 Meters

4. Drew Coco, 11 Whitefish 52.1



Northwestern A Divisional Championships Day 2

83 degrees, hot, hot, hot!

Girls 800 Meters

1. Lauren Kuennen, 12 Whitefish 2:22.5 (splits: 1:09.5, 1:13.4)
2. Carly Schwickert, 9 Whitefish 2:25.3 (pb) (splits: 1:10.9, 1:14.4)
4. Stella Holt, 9 Whitefish 2:25.6 (pb) (splits: 1:10.6, 1:15.0)
. Kelly Beiser, 11 Whitefish 2:38.8 (pb) (splits: 1:13.8, 1:25.0)

Boys 800 Meters

2. Drew Coco, 11 Whitefish 1:57.3 (pb) (splits: 56, 1:01)
3. Michael Samdahl, 12 Whitefish 2:04.7 (pb) (splits: 58, 1:06)
. Dylan Rice, 12 Whitefish 2:11.3
. Byron Bard, 12 Whitefish 2:11.8 (pb)
. Dalton Rice, 11 Whitefish 2:12.5 (pb)

Girls 3200 Meters

2. Lauren Kuennen, 12 Whitefish 12:20.9 (splits: 6:00, 6:20)
3. Bailey Eaton, 9 Whitefish 12:22.8 (pb) (splits: 6:00, 6:22)
4. Clare Miller, 12 Whitefish 12:24.5 (pb) (splits: 6:00, 6:24)
5. Loni Hanson, 10 Whitefish 12:25.2 (splits: 6:00, 6:25)
6. Jackie Cassidy, 9 Whitefish 12:27.8 (pb) (splits: 6:00, 6:27)

Boys 3200 Meters

1. Drew Coco, 10 Whitefish 9:51.3 (splits: 4:59, 4;52)
. Patrick McGunagle, 11 Whitefish 11:50.0 (splits: 5:18, 6:32)